“პენიტენციურ სისტემაში ბოლო სამი დღის   განმავლობაში   კოვიდ-19  თვრამეტ მსჯავრდებულს დაუდასტურდა.
კოვიდინფიცირებული მსჯავრდებულების ჯანმრთელობის მდგომარეობა სტაბილურია და  მკურნალობის კურსი ერთ-ერთ სამოქალაქო კლინიკაში უტარდებათ. ხოლო ის მსჯავრდებულები, რომლებიც ამ ეტაპზე სამედიცინო დახმარებას არ საჭიროებენ,   შემდგომი დაკვირვების მიზნით, ამავე კლინიკის ე.წ. სასტუმრო ნაწილში  არიან მოთავსებული . მათთან შემხებლობაში მყოფი სხვა  მსჯავრდებულები სპეციალურ საკარანტინე სივრცეში იმყოფებიან და საჭიროებისამებრ შესაბამისი დახმარება გაეწევათ.
რაც შეეხება გავრცელებულ ინფორმაციას ქსნის N15 დაწესებულებაში არსებულ კოვიდვითარებასთან დაკავშირებით არის სიცრუე, ვინაიდან ბოლო პერიოდის განმავლობაში კოვიდ-19-ის არც ერთი შემთხვევა არ გამოვლენილა.
პენიტენციურმა სამსახურმა კორონავირუსის გავრცელების პრევენციის მიზნით, დაავადებათა კონტროლისა და საზოგადოებრივი ჯანმრთელობის ეროვნული ცენტრისა (NCDC) და ჯანდაცვის სამინისტროს ხელშეწყობით მსჯავრდებულთა ნებაყოფლობითი იმუნიზაციის პროცესი  18 მაისს დაიწყო და ყველა პენიტენციურ დაწესებულებაში არსებული პროტოკოლის დაცვით ამ დრომდე მიმდინარეობს. 26 აგვისტოს  მდგომარეობით,   ვაქცინირებულია  მსაჯვრდებულთა 66 %  (6248), ხოლო 55% (5 234) რევაქცინირებულია.”-ინფორმაციას სპეციალური პენიტენციური სამსახური ავრცელებს .