არსებობს გარკვეული ნიშან-თვისებები, რომლებიც ზოდიაქოს ამ ნიშნებს ძალიან მოწყვლადს ხდის…
ასტროლოგიაში, ზოდიაქოს ყოვეილ ნიშანს აქვს თავისი სუსტი და ძლიერი მხარეები. თუმცა, ტერმინი «სუტი», შეიძლება იყოს სუბიექტური, ის ძირითადად უკავშირდება კონკრეტულ მახასიათებლებს, რომელიც ადამიანს უფრო მოწყვლადს ხდის.
ამ სტატიაში განვიხილავთ ზოდიაქოს ოთხ ნიშანს, რომლებსაც აქვთ ყველაზე მეტი ისეტი მახასიათებლები, რაც აღიქმება მათ სისუსტედ.
ზოდიაქოს ამ ნიშნის წარმომადგენლები, ცნობილი არიან ემპათიით და მგრძნობელობით. ეს თვისებები, მათ ხდის ზედმეტად თანამგრძნობს, თუმცა, ასევე ემოციურობისა და მოწყვლადობისადმი ზედმეტად მიდრეკილს.
თევზებს ხშირად ექმნებათ სირთულეები საზღვრების დადგენის საკითხში, მათ უჭირთ «არა»-ს თქმა და საკუთარი კეთილდღეობის დაცვა. მათი მეოცნებე და იდეალისტური ბუნება, ზოგჯერ მათ რეალობის შეგრძნებას აკარგვინებს იმ დონემდე, რომ პრაქტიკული პრობლემების მოგვარებასაც კი ვერ ახერხებენ.
ეს კიდევ ერთი ზოდიაქოს ნიშანია, რომელიც მჭიდრო კავშირშია ემოციებთან. კირჩხიბები არიან მზრუნველები და ხშირად, სხვის სურვილებს და მოთხოვნებს აყენებენ საკუთარზე წინ. თუმცა, ხშირად ეს უანგარობა და მზრუნველობა, სხვების მხრიდან სისუსტედ ითვლება, რითაც ზიანდება კირჩხიბების ინტერესები და კეთილდღეობა.
კირჩხიბები ძალიან მგრძნობიარეები არიან და მათზე ძალიან ცუდად მოქმედებს კრიტიკა და ნეგატივი. ბევრმა კირჩხიბმა წარსული წყენის გულში ჩატოვება იცის, რაც ასევე ხელს უშლით წინსვლაში და ახალი შესაძლებლობების გამოყენებაში.
ზოდიაქოს ამ ნიშნის წარმომადგენლები აფასებენ ჰარმონიას და წონასწორობას თავის გარშემო და პირად ურთიერთობებში. მათი დიპლომატიური ბუნება და მშვიდობისადმი მიდრეკილება, ნამდვილად აღმაფრთოვანებელია. თუმცა, სასწორების მთავარი სისტე არის ბევრი ყოყმანი და სხვებისთვის დათმობა. მათი მხრიდან კონფლიქტის შიშმა, შეიძლება გამოიწვიოს რთული გადაწყვეტილებების მიღებისთვის თავის არიდება ან საკუთარი ინტერესების დაცვაზე უარის თქმა.
სასწორების მოთხოვნა, იყვნენ მხარდაჭერილი და მიღებული გარემოცვის მიერ, მათ სხვების ზეგავლენის ქვეშ ადგილად აქცევს, რაც საკუთარი იდენტობის დაკარგვის და სურვილების ჩახშობის მიზეზიც კი ხდება ხშირ შემთხვევაში.
ზოდიაქოს ამ ნიშნის ქვეშ დაბადებულები ცნობილები არიან ანალიტიკური და დეტალებზე ორიენტირებული ბუნებით. ეს თვისებები მათ საუკეთესოდ წარმოაჩენს გადაწყვეტილებების მიღების პროცესში. თუმცა, მათი პერფექციონიზმი, რიგ შემთხვევებში შეიძლება სისტუდეც წარმოჩინდეს. ქალწულები ხშირად ეწევიან მწვავე თვითკრიტიკას, ძალიან მაღალი სტანდარტების დაწესებით და ამ დამოკიდებულებით უდგებიან სხვებსაც.
ყოველივე ამან, შეიძლება გამოიწვიოს სტრესულ მდგომარეობაში ჩავარდნა, შფოთვა და არაადეკვატურობის მუდმივი განცდა. მათი მიდრეკილება სიტუაციის ზედმეტად დეტალური ანალიზისადმი, ხელს უშლის ქალწულებს გადაწყვეტილებების დრულად და სწორად მირებაში და რისკისა და ცვლილებების მიმართ, მხოლოდ ნეგატივს უღვივებთ.