მის შესაძლებლობებში ეჭვი არც არასდროს შეჰპარვია, ამჯერადაც, გამარჯვებას უწინასწარმეტყველებდა. სწორედ ამიტომ, ედუარდ გეგუჩაძემ დაწერა, რომ ის მხარდაჭერას იმსახურებს:
,, ეს გოგო, ნინი შონიაა მეგობრებო!
მოიწონეთ მისი გვერდი და დაუჭირეთ მხარი, ? განსაკუთრებით გთხოვთ ჩემს მეგობრებს და ხონელებს რათქმაუნდა. ❤️
გახსოვთ არა? სულ პატარა იყო როცა ხონის საზოგადოებას თავი გაგაცნოთ და თქვენც მალევე შეიყვარეთ.
❤️ ის, აბაშიდან არის და ჩემი დიდი პატივისცემა აბაშას-აბაშელებს თუმცა, მიმაჩნია, რომ მის წარმატებას ხელი, მეტწილად ხონმა და ხონის საზოგადოებამ შეუწყო, ხონში მიიღო ვოკალური და სტუდიური განათლება, ხონელი ბავშვები უჭერდნენ მხარს როცა მას ეს ძალიან სჭირდებოდა, ყველგან დაყვებოდნენ, გაყინულები ელოდნენ მის გამოსვლას ფილარმონიის დიდ საკონცერტო დარბაზში, Khec Uriani , Tini Chavchanidze და კიდევ სხვები… (არასოდეს დამავიწყდება…) ხონმა წარადგინა ფესტივალ ,,იმერეთის ხმა” -ზე საიდანაც გრან პრი-ით დავბრუნდით. სტუდიაში ახლაც დიდი სიყვარულით იხსენებენ უკვე წამოზრდილები და მაშინ პატარა მოსწავლეები ნინის რეპეტიციებს?
ახლა უკვე ნინიზეა დამოკიდებული, რამდენად იქნება იგი აბაშელი და ამავე დროს ,,ხონელი” თუმცა, ჩვენ რას ვაკეთებთ? ყველანი, კიდევ ერთხელ და სულ როცა დაჭირდება, გვერდით ვუდგებით-მხარს ვუჭერთ ჩვენს საყვარელ და ნიჭიერ გოგოს!
ვერ ვიქნები ბანალური და ვერ ვიტყვი, რომ მცირეოდენი წვლილი მეც მიმიძღვისთქო… ნწ, ნწ, ნწ, ოფლი დავღვარე, ბევრი ვიშრომეთ, მიუხედავად დამარცხებებისა იმედი არასოდეს დამიკარგავს, გულიც კი მეტკინა, როცა პროფესია შეიცვალა ( იფიქრა არ გამომადგებაო), მე მაინც ვდარდობდი ამას ყოველთვის რადგან, მაშინ რისთვის ვიშრომეთ, რისთვის??? ხოდა, აი ახლა, სწორედ ახლა, მისგანაც იგივეს მოვითხოვ!!! ?
შენ, უმდა გაიმარჯვო!
გთხოვთ, გავახაროთ და ავანთოთ მის გულში ,,მხოლოდ ქართული” ❤️❤️❤️ “-წერს ედუარდ გეგუჩაძე.