პროპაგანდის რკინის ფარდის უკან გკლავენ. თქვენი მთავრობა ცდილობს არ გახდეთ საერთაშორისო საუბრის ნაწილი, შიშისგან იმის გამო, რაც შეიძლება გაიგოთ. ბევრმა თქვენგანმა შეიძლება არც კი იცის, თუ რა არის ნამდვილი მიზეზი, რის გამოც ქვეყანაში არსებული ბანკების დახურვა და ეკონომიკური პრობლემები დგას.
მივიღეთ ცნობები, რომ გლობალური მოვლენები რუსულ მედიაში ძალიან ცოტა საეთერო დროს იღებს, მიუხედავად იმისა, რომ რუსეთი გლობალური კრიზისის ცენტრშია.
ვლადიმერ პუტინის რეჟიმი უკრაინაში შეჭრით ახორციელებს ომში უკრაინის დადანაშაულებას, რამაც გამოიწვია ლტოლვილების მასიური კრიზისი და უთვალავი სიკვდილი. თუ იცით ომის შესახებ აქამდე შეიძლება ეთქვათ, რომ ნატო იყო დამნაშავე ამ კონფლიქტში. მართალია ნატო დამნაშავეა იმ სამხედრო ძალადობაში, რომელიც პლანეტაზე ხდება, მაგრამ ეს ერთ-ერთი იშვიათი შემთხვევაა, როდესაც ისინი სინამდვილეში თავდაცვით პოზაში არიან. ნატოს ისტორია და პოზიციონირება ევროპაში არ ამართლებს პუტინის მიერ სრულმასშტაბიან დაბომბვას და მეზობელი ერის განადგურებას.
უკრაინაში პუტინის აგრესიულმა ქმედებებმა მთელ მსოფლიოში აღშფოთება გამოიწვია, რის გამოც ქვეყანაში სანქციები გამკაცრდა. სამწუხაროდ, ეს საშინელი სტრატეგიაა, რომელიც მსოფლიოს მთავრობებმა აიღეს, რადგან სანქციები პუტინს კი არ აწყენს, მხოლოდ თქვენნაირ საშუალო ადამიანებს დააზარალებენ, რომლებიც ამ ომზე პასუხისმგებელი არ არიან. მსოფლიოს რაციონალური ადამიანების უმეტესობას ესმის, რომ თქვენ არ ხართ დამნაშავე თქვენი ლიდერის ქმედებაში. სინამდვილეში, ჩვენ ვხედავთ, რომ ბევრმა თქვენგანმა გააპროტესტა ომი და წინააღმდეგობა გაუწია სხვადასხვა გზით, დაჭერის რისკის ქვეშ.
მსოფლიოში ადამიანების უმეტესობას მშვიდობა სურს. ერთადერთი ხალხი, ვისაც ომი სურს, არის ძალაუფლების მქონე ადამიანები, რომლებსაც შეუძლიათ ამით სარგებლობა მიიღონ. მსოფლიოს სხვა ქვეყნები რუსეთის მიმართ ეკონომიკურ ომს აწარმოებენ, რათა პუტინის რეჟიმმა უკრაინაში წარმატებას ვერ მიაღწიოს და აქედან მხოლოდ უარესობა მიიღოს.
საშინელ მდგომარეობაში ჩაგაყენეს, მაგრამ თქვენი ერთადერთი ვარიანტი ეკონომიკური კოლაფსის და პოტენციური მსოფლიო ომის თავიდან ასაცილებლად არის მოქმედებების განხორციელება ომისა და ვლადამირ პუტინის რეჟიმის წინააღმდეგობის გწევა.
მსოფლიოს არ უნდა თქვენი ტანჯვა, მაგრამ სამწუხაროდ ჩვენი მთავრობები ყველას პაიკებივით გვექცევიან ჭადრაკის გრანდიოზულ თამაშში, პუტინმა კი რუსეთის მოსახლეობა მსხვერპლად დააყენა. ამ ეტაპზე, ყველაზე მშვიდობიანი გზა, რითაც შეიძლება ეს კონფლიქტი დასრულდეს, იქნება რუსეთის ხალხისთვის პუტინის წინააღმდეგ აღზევება და ძალაუფლებიდან ჩამოშორება.
ჩვენ ზურგს გიმაგრებთ და ჩვენ გაგიწევთ კიბერ დახმარებას მთელი ბრძოლის განმავლობაში.ჩვენ ანონიმურები ვართ. ჩვენ ლეგიონი ვართ. გველოდეთ!