გარემოს ეროვნული სააგენტოს ცნობით, დღეს საქართველოში ამინდი განპირობებული იქნება შავი ზღვის ჩრდილო-დასავლეთიდან შემომავალი ცივი ჰაერის მასებით. საქართველოში მოსალოდნელია: დროგამოშვებით ღრუბლიანობის მომატება. უმეტეს რაიონში ნალექი, მთაში თოვლი, ზოგან ძლიერი. იქროლებს დასავლეთის მიმართულების დროგამოშვებით ძლიერი ქარი.
დასავლეთ საქართველოში – უმეტესად ღრუბლიანი ამინდი. უმეტეს რაიონში ნალექი, მთაში თოვლის სახით, ზოგან ძლიერი, დღისით მაღალ მთაში ზოგან შესაძლებელია ქარბუქი. დასავლეთის ქარი 10-15მ/წმ, დღისით ზოგან ძლიერი 17-22მ/წმ. ჰაერის ტემპერატურა: დაბლობში ღამით +1, +6°, დღისით +5, +10°; მთაში ღამით -1, +4°, დღისით 0, +5°; მაღალ მთაში ღამით -6, -1°, დღისით -4, +1°.
აღმოსავლეთ საქართველოში – დროგამოშვებით ღრუბლიანობის მომატება. უმეტეს რაიონში ნალექი, ზოგან თოვლის სახით, დღისით მაღალ მთაში ქარბუქი. დასავლეთის ქარი 10-15მ/წმ, დღისით ზოგან ძლიერი 17-22მ/წმ. ჰაერის ტემპერატურა: ბარში ღამით 0, +5°, დღისით +2, +7°; მთაში ღამით -2, +3°, დღისით -1, +4°; მაღალ მთაში ღამით -5, 0°, დღისით -4, +1°.
თბილისში – დროგამოშვებით ღრუბლიანობის მომატება. წვიმა. ჩრდილო-დასავლეთის ქარი 10-15მ/წმ, დღისით 17-22მ/წმ. ჰაერის ტემპერატურა: დღისით +6°, ღამით +3°.
სოხუმი – დროგამოშვებით ღრუბლიანობის მომატება. წვიმა. დასავლეთის ქარი 10-15მ/წმ. ჰაერის ტემპერატურა: დღისით +6°, ღამით +5°.
გაგრა – დროგამოშვებით ღრუბლიანობის მომატება. წვიმა. დასავლეთის ქარი 10-15მ/წმ. ჰაერის ტემპერატურა: დღისით +7°, ღამით +6°.
ოჩამჩირე – დროგამოშვებით ღრუბლიანობის მომატება. წვიმა. დასავლეთის ქარი 10-15მ/წმ. ჰაერის ტემპერატურა: დღისით +7°, ღამით +6°.
ბათუმი– დროგამოშვებით ღრუბლიანობის მომატება. წვიმა. სამხრეთ-დასავლეთის ქარი 10-15მ/წმ, დღისით 17-22მ/წმ. ჰაერის ტემპერატურა: დღისით +7°, ღამით +6°.
ქობულეთი– დროგამოშვებით ღრუბლიანობის მომატება. წვიმა. სამხრეთ-დასავლეთის ქარი 10-15მ/წმ, დღისით 17-22მ/წმ. ჰაერის ტემპერატურა: დღისით +6°, ღამით +5°.
ფოთი – დროგამოშვებით ღრუბლიანობის მომატება. წვიმა. დასავლეთის ქარი 10-15მ/წმ, დღისით 17-22მ/წმ. ჰაერის ტემპერატურა: დღისით +7°, ღამით +6°.
ხულო – დროგამოშვებით ღრუბლიანობის მომატება. თოვლჭყაპი. დასავლეთის ქარი 10-15 მ/წმ. ჰაერის ტემპერატურა: დღისით +0, ღამით -2°.
ქუთაისი – დროგამოშვებით ღრუბლიანობის მომატება. წვიმა. დასავლეთის ქარი 10-15მ/წმ, დღისით 17-22მ/წმ. ჰაერის ტემპერატურა: დღისით +9°, ღამით +6°.
ოზურგეთი– დროგამოშვებით ღრუბლიანობის მომატება. წვიმა. დასავლეთის ქარი 10-15მ/წმ, დღისით 17-22მ/წმ. ჰაერის ტემპერატურა: დღისით +8°, ღამით +6°.
ჭიათურა – დროგამოშვებით ღრუბლიანობის მომატება. წვიმა. დასავლეთის ქარი 10-15მ/წმ, დღისით 17-22მ/წმ. ჰაერის ტემპერატურა: დღისით +5°, ღამით +2°.
ამბროლაური– დროგამოშვებით ღრუბლიანობის მომატება. თოვლჭყაპი. დასავლეთის ქარი 10-15მ/წმ. ჰაერის ტემპერატურა: დღისით +5°, ღამით +1°.
ცაგერი– დროგამოშვებით ღრუბლიანობის მომატება. თოვლჭყაპი. დასავლეთის ქარი 10-15მ/წმ. ჰაერის ტემპერატურა: დღისით +4°, ღამით +0°.
ონი– დროგამოშვებით ღრუბლიანობის მომატება. თოვლ. დასავლეთის ქარი 10-15მ/წმ. ჰაერის ტემპერატურა: დღისით +2°, ღამით 0°.
მესტია– დროგამოშვებით ღრუბლიანობის მომატება. თოვლი, შესაძლებელია ქარბუქი. დასავლეთის ქარი 10-15მ/წმ. ჰაერის ტემპერატურა: დღისით 0°, ღამით-5°.
გორი– დროგამოშვებით ღრუბლიანობის მომატება. თოვლჭყაპი. დასავლეთის ქარი 10-15მ/წმ, დღისით 17-22მ/წმ. ჰაერის ტემპერატურა: დღისით +2°, ღამით 2°.
ახალგორი– დროგამოშვებით ღრუბლიანობის მომატება. თოვლჭყაპი. დასავლეთის ქარი 10-15მ/წმ, დღისით 17-22მ/წმ. ჰაერის ტემპერატურა: დღისით +1°, ღამით -1°.
ჯავა– დროგამოშვებით ღრუბლიანობის მომატება. თოვლი. დასავლეთის ქარი 10-15 მ/წმ. ჰაერის ტემპერატურა: დღისით +2°, ღამით -1°.
ცხინვალი – დროგამოშვებით ღრუბლიანობის მომატება. თოვლჭყაპი. დასავლეთის ქარი 10-15მ/წმ, დღისით 17-22მ/წმ. ჰაერის ტემპერატურა: დღისით +1°, ღამით -1°.
სტეფანწმინდა– დროგამოშვებით ღრუბლიანობის მომატება. თოვლი, შესაძლებელია ქარბუქი. დასავლეთის ქარი 10-15მ/წმ, დღისით 17-22მ/წმ. ჰაერის ტემპერატურა: დღისით 0°, ღამით -5°.
გუდაური– დროგამოშვებით ღრუბლიანობის მომატება. თოვლი, შესაძლებელია ქარბუქი. დასავლეთის ქარი 10-15მ/წმ. ჰაერის ტემპერატურა: დღისით -1°, ღამით-7°.
თიანეთი – დროგამოშვებით ღრუბლიანობის მომატება. თოვლი. დასავლეთის ქარი 10-15მ/წმ. ჰაერის ტემპერატურა: დღისით +2°, ღამით -4°.
ახალციხე– დროგამოშვებით ღრუბლიანობის მომატება. თოვლი. დასავლეთის ქარი 10-15მ/წმ. ჰაერის ტემპერატურა: დღისით +2°, ღამით -2°.
ბორჯომი– დროგამოშვებით ღრუბლიანობის მომატება. თოვლჭყაპი. დასავლეთის ქარი 10-15მ/წმ. ჰაერის ტემპერატურა: დღისით +3°, ღამით-1 °.
ბაკურიანი – დროგამოშვებით ღრუბლიანობის მომატება. თოვლი, შესაძლებელია ქარბუქი. დასავლეთის ქარი 10-15მ/წმ, შესაძლებელია 17-22მ/წმ. ჰაერის ტემპერატურა: დღისით 0°, ღამით-5°.
თელავი – დროგამოშვებით ღრუბლიანობის მომატება. წვიმა. დასავლეთის ქარი 10-15მ/წმ, დროგამოშვებით ძლიერი 17-22მ/წმ. ჰაერის ტემპერატურა: დღისით +6°, ღამით +3°.
ყვარელი – დროგამოშვებით ღრუბლიანობის მომატება. წვიმა. დასავლეთის ქარი 10-15მ/წმ, დროგამოშვებით ძლიერი 17-22მ/წმ. ჰაერის ტემპერატურა: დღისით +7°, ღამით +3°.
საგარეჯო – დროგამოშვებით ღრუბლიანობის მომატება. წვიმა. დასავლეთის ქარი 10-15მ/წმ, დროგამოშვებით ძლიერი 17-22მ/წმ. ჰაერის ტემპერატურა: დღისით +6°, ღამით +2°.
სიღნაღი – დროგამოშვებით ღრუბლიანობის მომატება. წვიმა. დასავლეთის ქარი 10-15მ/წმ. ჰაერის ტემპერატურა: დღისით +5°, ღამით+1°.
დედოფლისწყარო – დროგამოშვებით ღრუბლიანობის მომატება. წვიმა. დასავლეთის ქარი 10-15მ/წმ, დროგამოშვებით ძლიერი 17-22მ/წმ. ჰაერის ტემპერატურა: დღისით +6°, ღამით +1.
ლაგოდეხი – დროგამოშვებით ღრუბლიანობის მომატება. წვიმა. დასავლეთის ქარი 10-15მ/წმ. ჰაერის ტემპერატურა: დღისით +7°, ღამით +3°.