საქართველოში მომხდარმა ტრაგიკულმა უბედურმა შემთხვევამ  20 წლის ტურინელი პიეტრო ბალარინის სიცოცხლე შეიწირა. ახალგაზრდა მამაკაცი მეგობრებთან ერთად თხილამურებით სრიალისას მთაში დაეცა და გარდაიცვალა.
პიეტრო ბალარინი ცნობილი იტალიელი მეწარმის, ლუკა ბალარინის ვაჟი იყო, რომელიც პროექტების  „Torino Stratosferica“-სა და „Utopian Hours“-ის დამფუძნებელია. გარდაცვალების შესახებ ინფორმაცია მამამ 2026 წლის თებერვლის შუა რიცხვებში სოციალურ ქსელში გაავრცელა, თუმცა მომხდარის დეტალებზე საუბარი არ ისურვა.
პიეტროს მეუღლე საქართველოში გაემგზავრა, რათა მისი ცხედრის იტალიაში გადმოსვენება მოხდეს.
„პიეტრო ბედნიერი გარდაიცვალა – აკეთებდა იმას, რაც ყველაზე მეტად უყვარდა: მთებში ფხვიერ თოვლში თხილამურებით სრიალს“ დაწერა ლუკა ბალარინიმ სოციალურ ქსელში.
მისივე თქმით, „ეს ხდება ფილმებში, რომანებში და რეალურ ცხოვრებაშიც. ერთადერთი ნუგეში ის არის, რომ ბედნიერი იყო. შენ იყავი საუკეთესო ადამიანი, ვინც კი ვიცოდი, ჩემო საყვარელო შვილო“.
პოსტის ბოლოს ლუკა ბალარინიმ აღნიშნა, რომ გამოქვეყნებული ფოტო მათი ბოლო ერთობლივი კადრია – ერთ-ერთი იმ მრავალი ბედნიერი მომენტიდან, რომელიც მამასა და შვილს ერთად ჰქონდათ.