“გუშინ 17. 30წთ-ზე გამოვედი სამსახურიდან. სახლში წასვლას ვაპირებდი, მაგრამ შევედი მუზეუმის წინ მდებარე სალონში. უცებ ჩამონგრევის ხმა მოგვესმა . ერთი ახალგაზრდა ბიჭი პირჯვარს იწერდა. ღმერთმა გადაარჩინა, ოდნავ ასცდა კარნიზის ეკლარის ქვა. ქვების ჩამოყრა, შესაძლოა, გაგრძელებულიყო, ამიტომაც დავრეკე 112-ზე. ოპერატორს ავუხსენი, რომ ამ დროს მე-3 და პირველ საჯარო სკოლებში მთავრდება მეორე ცვლის გაკვეთილები; ბავშვების უმრავლესობა სწორედ პუშკინის ქუჩაზე გამოდის და საშიშია, არ დაშავდნენ-მეთქი (ცხადია, ასეთ შემთხვევაში საფრთხე უფროსი ასაკის ხალხსაც გვემუქრება, მაგრამ განსაკუთრებით ბავშვების გამო ვღელავდი). ატყდა ჩემს ტელეფონზე რეკვა. მალე მოვიდა პოლიცია, სამაშველო სამსახური და მერიის წარმომადგენელი ( როგორც გაირკვა, შენობა მერიის ბალანსზე ყოფილა აღრიცხული). შედარებით დაწყნარებული წავედი სახლში და დარწმუნებული ვიყავი, რომ, უპირველეს ყოვლისა, წითელი ლენტით შემოღობავდნენ ამ ადგილს.
სამწუხაროდ, უსაფრთხოების ზომები აქამდე არაა მიღებული.
მადლობა უფალს, რომ გუშინ ის ბიჭი გადარჩა. იმედია, კვლავ ღმერთი დაგვიფარავს უბედური შემთხვევისაგან.
ქუთაისის მუნიციპალიტეტის მერია / Kutaisi City Hall
P.S.: აქ ვდებ ფოტოებს. კარნიზს თითქმის არაფერი ეტყობა, მაგრამ არც თუ პატარა ზომის ქვა, რომელიც ამ წუთამდე ტროტუარზეა, ნათელყოფს, რომ უყურადღებობა ყოვლად გაუმართლებელია!!! რამე გამაფრთხილებელი ნიშანი აუცილებელია!!!”- წერს მოქალაქე და ფოტოებს აქვეყნებს