გარემოს ეროვნული სააგენტოს ცნობით, 25 ოქტომბერს ამინდი საქართველოში განპირობებული იქნება შავი ზღვის ჩრდილო-დასავლეთიდან შემომავალი შედარებით ცივი და სამხრეთიდან გავრცელებული თბილი ჰაერის მასების ურთიერთქმედებით.
დროგამოშვებით მოსალოდნელია ღრუბლიანობის მომატება. დასავლეთ საქართველოს უმეტეს და აღმოსავლეთ საქართველოს ზოგიერთ რაიონში წვიმა, დღის ბოლოს დასავლეთ საქართველოში ზოგან შესაძლებელია ძლიერი. იქროლებს დასავლეთის მიმართულების ზომიერი ქარი.
დასავლეთ საქართველოში – დროგამოშვებით ღრუბლიანობის მომატება. უმეტეს რაიონში წვიმა, ღამით მაღალ მთაში თოვლჭყაპი, დღის ბოლოს ზოგან შესაძლებელია ძლიერი. დასავლეთის ქარი 10-15 მ/წმ. ჰაერის ტემპერატურა: დაბლობში ღამით +8, +13°, დღისით +12, +17°; მთაში ღამით +2, +7°, დღისით +9, +14°; მაღალ მთაში ღამით -2, +3°, დღისით +5, +10°.
აღმოსავლეთ საქართველოში – დროგამოშვებით ღრუბლიანობის მომატება. ზოგან წვიმა, ღამით მაღალ მთაში თოვლჭყაპი. დასავლეთის ქარი 10-15 მ/წმ. ჰაერის ტემპერატურა: ბარში ღამით +5, +10°, დღისით +12, +17°; მთაში ღამით +1, +6°, დღისით +7, +12°; მაღალ მთაში ღამით -2, +3°, დღისით +5, +10°.
თბილისში – დროგამოშვებით ღრუბლიანობის მომატება. უმეტესად უნალექოდ. ჩრდილო-დასავლეთის ქარი 10-15 მ/წმ. ჰაერის ტემპერატურა: ღამით +10, დღისით +16°.
სოხუმი – დროგამოშვებით ღრუბლიანობის მომატება. წვიმა. დასავლეთის ქარი 8-13მ/წმ. ჰაერის ტემპერატურა: დღისით +16°, ღამით +10.
გაგრა – დროგამოშვებით ღრუბლიანობის მომატება. წვიმა. დასავლეთის ქარი 8-13მ/წმ. ჰაერის ტემპერატურა: დღისით +16°, ღამით +9°.
ოჩამჩირე – დროგამოშვებით ღრუბლიანობის მომატება. წვიმა. დასავლეთის ქარი 8-13მ/წმ. ჰაერის ტემპერატურა: დღისით +16°, ღამით +7.
ბათუმი– დროგამოშვებით ღრუბლიანობის მომატება. წვიმა. სამხრეთ/დასავლეთის ქარი 10-15მ/წმ. ჰაერის ტემპერატურა: დღისით +17°, ღამით +12°.
ქობულეთი– დროგამოშვებით ღრუბლიანობის მომატება. წვიმა. სამხრეთ/დასავლეთის ქარი 10-15მ/წმ. ჰაერის ტემპერატურა: დღისით +16°, ღამით +10°.
ფოთი – დროგამოშვებით ღრუბლიანობის მომატება. წვიმა. დასავლეთის ქარი 10-15მ/წმ. ჰაერის ტემპერატურა: დღისით +17°, ღამით +10°.
ხულო – დროგამოშვებით ღრუბლიანობის მომატება. წვიმა. დასავლეთის ქარი 8-13მ/წმ. ჰაერის ტემპერატურა: დღისით +8°, ღამით +2°.
ქუთაისი – დროგამოშვებით ღრუბლიანობის მომატება. წვიმა. დასავლეთის ქარი 8-13მ/წმ. ჰაერის ტემპერატურა: დღისით +15°, ღამით +9°.
ოზურგეთი– დროგამოშვებით ღრუბლიანობის მომატება. წვიმა. დასავლეთის ქარი 10-15მ/წმ. ჰაერის ტემპერატურა: დღისით +16°, ღამით +10°.
ჭიათურა – დროგამოშვებით ღრუბლიანობის მომატება. წვიმა. დასავლეთის ქარი 8-13მ/წმ. ჰაერის ტემპერატურა: დღისით +14°, ღამით +5°.
ამბროლაური– დროგამოშვებით ღრუბლიანობის მომატება. წვიმა. დასავლეთის ქარი 8-13მ/წმ. ჰაერის ტემპერატურა: დღისით +14°, ღამით +5°.
ცაგერი– დროგამოშვებით ღრუბლიანობის მომატება. წვიმა. დასავლეთის ქარი 8-13მ/წმ. ჰაერის ტემპერატურა: დღისით +13°, ღამით +3 .
ონი– დროგამოშვებით ღრუბლიანობის მომატება. წვიმა. დასავლეთის ქარი 7-12მ/წმ. ჰაერის ტემპერატურა: დღისით +13°, ღამით +3°.
მესტია– დროგამოშვებით ღრუბლიანობის მომატება. წვიმა. დასავლეთის ქარი 7-12მ/წმ. ჰაერის ტემპერატურა: დღისით +8°, ღამით +2°.
გორი– დროგამოშვებით ღრუბლიანობის მომატება. წვიმა. დასავლეთის ქარი 10-15მ/წმ. ჰაერის ტემპერატურა: დღისით +14°, ღამით +5°.
ახალგორი– დროგამოშვებით ღრუბლიანობის მომატება. წვიმა. დასავლეთის ქარი 10-15მ/წმ. ჰაერის ტემპერატურა: დღისით +13°, ღამით +4°.
ჯავა– დროგამოშვებით ღრუბლიანობის მომატება. წვიმა. დასავლეთის ქარი 8-13მ/წმ. ჰაერის ტემპერატურა: დღისით +11°, ღამით +3°.
ცხინვალი – დროგამოშვებით ღრუბლიანობის მომატება. წვიმა. დასავლეთის ქარი 10-15მ/წმ. ჰაერის ტემპერატურა: დღისით +13°, ღამით +4°.
სტეფანწმინდა– დროგამოშვებით ღრუბლიანობის მომატება. წვიმა. დასავლეთის ქარი 10-15მ/წმ. ჰაერის ტემპერატურა: დღისით +7°, ღამით -2°.
გუდაური– დროგამოშვებით ღრუბლიანობის მომატება. წვიმა. დასავლეთის ქარი 8-13მ/წმ. ჰაერის ტემპერატურა: დღისით +6°, ღამით -3°.
თიანეთი დროგამოშვებით ღრუბლიანობის მომატება. წვიმა. დასავლეთის ქარი 8-13მ/წმ. ჰაერის ტემპერატურა: დღისით +12°, ღამით +3°.
ახალციხე– დროგამოშვებით ღრუბლიანობის მომატება. მცირე წვიმა. დასავლეთის ქარი 8-13მ/წმ. ჰაერის ტემპერატურა: დღისით +12°, ღამით+2°.
ბორჯომი– დროგამოშვებით ღრუბლიანობის მომატება. მცირე წვიმა. დასავლეთის ქარი 8-13მ/წმ. ჰაერის ტემპერატურა: დღისით +12°, ღამით +5°.
ბაკურიანი – დროგამოშვებით ღრუბლიანობის მომატება. წვიმა. დასავლეთის ქარი 10-15მ/წმ. ჰაერის ტემპერატურა: დღისით +8°, ღამით +1°.
თელავი – დროგამოშვებით ღრუბლიანობის მომატება. დღის მეორე ნახევრიდან მცირე წვიმა. დასავლეთის ქარი 10-15მ/წმ. ჰაერის ტემპერატურა: დღისით +16°, ღამით +7°.
ყვარელი – დროგამოშვებით ღრუბლიანობის მომატება. დღის მეორე ნახევრიდან მცირე წვიმა. დასავლეთის ქარი 10-15მ/წმ. ჰაერის ტემპერატურა: დღისით +16°, ღამით +7°.
საგარეჯო – დროგამოშვებით ღრუბლიანობის მომატება. უმეტესად უნალექოდ. დასავლეთის ქარი 10-15მ/წმ. ჰაერის ტემპერატურა: დღისით +15°, ღამით +7°.
სიღნაღი – დროგამოშვებით ღრუბლიანობის მომატება. უმეტესად უნალექოდ. დასავლეთის ქარი 10-15მ/წმ. ჰაერის ტემპერატურა: დღისით +17°, ღამით +8°.
დედოფლისწყარო – დროგამოშვებით ღრუბლიანობის მომატება. უმეტესად უნალექოდ. დასავლეთის ქარი 10-15მ/წმ. ჰაერის ტემპერატურა: დღისით +17°, ღამით +8°.
ლაგოდეხი – დროგამოშვებით ღრუბლიანობის მომატება. უმეტესად უნალექოდ. დასავლეთის ქარი 8-13მ/წმ. ჰაერის ტემპერატურა: დღისით +17°, ღამით +9.