გარემოს ეროვნული სააგენტოს ცნობით, დღეს, 3 ივნისს, საქართველოში ამინდი კვლავ განპირობებული იქნება შავი ზღვის ჩრდილო-დასავლეთიდან შემომავალი გრილი და სამხრეთიდან გავრცელებული თბილი ჰაერის მასების ურთიერთქმედებით.
საქართველოში მოსალოდნელია: დროგამოშვებით ღრუბლიანობის მომატება. საქართველოს უმეტეს რაიონში დროგამოშვებით ხანმოკლე წვიმა და ელჭექი; აღმოსავლეთ საქართველოში ზოგან შესაძლებელია სეტყვა. იქროლებს დასავლეთის მიმართულების ზომიერი ქარი, ზოგან შესაძლებელია ძლიერი.
დასავლეთ საქართველოში – დროგამოშვებით ღრუბლიანობის მომატება. უმეტეს რაიონში ხანმოკლე წვიმა და ელჭექი. დასავლეთის 10-15მ/წმ, სანაპირო რაიონებში ზოგან შესაძლებელია ძლიერი 17-22მ/წმ. ჰაერის ტემპერატურა: დაბლობში ღამით +11, +16°, დღისით +19, +24°; მთაში ღამით +11, +16°, დღისით +18, +23°; მაღალ მთაში ღამით +3, +8°, დღისით +13, +18°.
აღმოსავლეთ საქართველოში – დროგამოშვებით ღრუბლიანობის მომატება. უმეტეს რაიონში ხანმოკლე წვიმა და ელჭექი, შესაძლებელია სეტყვა. დასავლეთის ქარი 10-15მ/წმ, ზოგან ძლიერი 17-22მ/წმ. ჰაერის ტემპერატურა: ბარში ღამით +11, +16°, დღისით +21, +26°; მთაში ღამით +8, +13°, დღისით +17, +22°; მაღალ მთაში ღამით +4, +9°, დღისით +12, +17°.
თბილისში – დროგამოშვებით ღრუბლიანობის მომატება. ხანმოკლე წვიმა ელჭექით. ჩრდილო-დასავლეთის ქარი 10-15მ/წმ, დროგამოშვებით ძლიერი 17-22მ/წმ. ჰაერის ტემპერატურა: დღისით +25°, ღამით+15 °.
სოხუმი – დროგამოშვებით ღრუბლიანობის მომატება. ხანმოკლე წვიმა ელჭექით. დასავლ. ქარი 10-15მ/წმ. ჰაერის ტემპერატურა: დღისით +21°, ღამით+16°.
გაგრა – დროგამოშვებით ღრუბლიანობის მომატება. ხანმოკლე წვიმა ელჭექით. დასავლ. ქარი 10-15მ/წმ. ჰაერის ტემპერატურა: დღისით +20°, ღამით+16°.
ოჩამჩირე – დროგამოშვებით ღრუბლიანობის მომატება. ხანმოკლე წვიმა ელჭექით. დასავლ. ქარი 10-15მ/წმ. ჰაერის ტემპერატურა: დღისით +22°, ღამით+15.
ბათუმი- დროგამოშვებით ღრუბლიანობის მომატება. ხანმოკლე წვიმა ელჭექით. სამხ-დასავლ. ქარი 10-15მ/წმ, დროგ. შესაძლებელია 17-22მ/წმ. ჰაერის ტემპერატურა: დღისით +21°, ღამით+15°.
ქობულეთი- დროგამოშვებით ღრუბლიანობის მომატება. ხანმოკლე წვიმა ელჭექით. სამხ-დასავლ. ქარი 10-15მ/წმ, დროგ. შესაძლებელია 17-22მ/წმ. ჰაერის ტემპერატურა: დღისით +20°, ღამით+14°.
ფოთი – დროგამოშვებით ღრუბლიანობის მომატება. ხანმოკლე წვიმა ელჭექით. დასავლ. ქარი 10-15მ/წმ, დროგ. შესაძლებელია 17-22მ/წმ. ჰაერის ტემპერატურა: დღისით +22°, ღამით+16°.
ხულო – დროგამოშვებით ღრუბლიანობის მომატება. ხანმოკლე წვიმა ელჭექით. დას. ქარი 10-15მ/წმ. ჰაერის ტემპერატურა: დღისით +18, ღამით+8°.
ქუთაისი – დროგამოშვებით ღრუბლიანობის მომატება. ხანმოკლე წვიმა ელჭექით. დას. ქარი 10-15მ/წმ. ჰაერის ტემპერატურა: დღისით +23°, ღამით+15°.
ჭიათურა – დროგამოშვებით ღრუბლიანობის მომატება. ხანმოკლე წვიმა ელჭექით. დას. ქარი 10-15მ/წმ. ჰაერის ტემპერატურა: დღისით +23°, ღამით+13°
ამბროლაური- დროგამოშვებით ღრუბლიანობის მომატება. ხან. წვიმა ელჭ. დას. ქარი 8-13მ/წმ. ჰაერის ტემპერატურა: დღისით +23°, ღამით+14 .
ცაგერი- დროგამოშვებით ღრუბლიანობის მომატება. ხან. წვიმა ელჭ. დას. ქარი 8-13მ/წმ. ჰაერის ტემპერატურა: დღისით +22°, ღამით+13 .
ონი- დროგამოშვებით ღრუბლიანობის მომატება. ხან. წვიმა ელჭ. დას. ქარი 7-12მ/წმ. ჰაერის ტემპერატურა: დღისით +20°, ღამით +11.
მესტია- დროგამოშვებით ღრუბლიანობის მომატება, ხან. წვიმა ელჭ. დას. ქარი 7-12მ/წმ. ჰაერის ტემპერატურა: დღისით +16°, ღამით +8°.
გორი- დროგამოშვებით ღრუბლიანობის მომატება. ხანმოკლე წვიმა ელჭექით. დას. ქარი 10-15მ/წმ, დროგ. 17-22მ/წმ. ჰაერის ტემპერატურა: დღისით +22°, ღამით+12 .
ახალგორი- დროგამოშვებით ღრუბლიანობის მომატება. ხანმოკლე წვიმა ელჭექით. დას. ქარი 10-15, დროგ. 17-22მ/წმ. ჰაერის ტემპერატურა: დღისით +21°, ღამით+11 .
ჯავა- დროგამოშვებით ღრუბლიანობის მომატება. ხანმოკლე წვიმა ელჭექით. დას. ქარი 10-15მ/წმ. ჰაერის ტემპერატურა: დღისით +20°, ღამით+10.
ცხინვალი – დროგამოშვებით ღრუბლიანობის მომატება. ხანმოკლე წვიმა ელჭექით. დას. ქარი 10-15მ/წმ, დროგ. 17-22მ/წმ. ჰაერის ტემპერატურა: დღისით +21°, ღამით+11 .
სტეფანწმინდა- დროგამოშვებით ღრუბლიანობის მომატება, ხანმოკლე წვიმა ელჭექით. დას. ქარი 10-15მ/წმ, დროგ. შეს. 17-22მ/წმ. ჰაერის ტემპერატურა: დღისით +13, ღამით+8°.
გუდაური- დროგამოშვებით ღრუბლიანობის მომატება, ხანმოკლე წვიმა ელჭექით. დას. ქარი 10-15მ/წმ. ჰაერის ტემპერატურა: დღისით +12, ღამით+4°.
თიანეთი – დროგამოშვებით ღრუბლიანობის მომატება, ხანმოკლე წვიმა ელჭექით. დას. ქარი 10-15მ/წმ. ჰაერის ტემპერატურა: დღისით +19, ღამით+9°.
ახალციხე- დროგამოშვებით ღრუბლიანობის მომატება. ხანმოკლე წვიმა ელჭექით. დას. ქარი 10-15მ/წმ. ჰაერის ტემპერატურა: დღისით +22, ღამით +11°.
ბორჯომი- დროგამოშვებით ღრუბლიანობის მომატება. ხანმოკლე წვიმა ელჭექით. დას. ქარი 10-15მ/წმ. ჰაერის ტემპერატურა: დღისით +20, ღამით +12°.
ბაკურიანი – დროგამოშვებით ღრუბლიანობის მომატება. ხანმოკლე წვიმა ელჭექით. დას. ქარი 10-15მ/წმ. ჰაერის ტემპერატურა: დღისით +14, ღამით +4°.
თელავი – დროგამოშვებით ღრუბლიანობის მომატება. ხანმოკლე წვიმა ელჭექით. დას. ქარი 10-15, დროგ. ძლიერი 17-22მ/წმ. ჰაერის ტემპერატურა: დღისით +24°, ღამით +15°.
ყვარელი – დროგამოშვებით ღრუბლიანობის მომატება. ხანმოკლე წვიმა ელჭექით. დას. ქარი 10-15, დროგ. ძლიერი 17-22მ/წმ. ჰაერის ტემპერატურა: დღისით +25°, ღამით +16°.
საგარეჯო – დროგამოშვებით ღრუბლიანობის მომატება. ხანმოკლე წვიმა ელჭექით. დას. ქარი 10-15, დროგ. 17-22მ/წმ.ჰაერის ტემპერატურა: დღისით +26°, ღამით+16°.
სიღნაღი – დროგამოშვებით ღრუბლიანობის მომატება. ხანმოკლე წვიმა ელჭექით. დას. ქარი 10-15მ/წმ. ჰაერის ტემპერატურა: დღისით +22°, ღამით +17°.
დედოფლისწყარო – დროგამოშვებით ღრუბლიანობის მომატება. ხანმოკლე წვიმა ელჭექით. დას. ქარი 10-15მ/წმ, დროგ. 17-22მ/წმ. ჰაერის ტემპერატურა: დღისით +21°, ღამით+16 °.
ლაგოდეხი – დროგამოშვებით ღრუბლიანობის მომატება. ხანმოკლე წვიმა ელჭექით. დას. ქარი 10-15, დროგ. 17-22მ/წმ. ჰაერის ტემპერატურა: დღისით +29, ღამით +17°.