კონტროლის პალატის ყოფილი თავმჯდონარე ეკონომიკის ექსპერტი  დემურ გიორხელიძე უკრაინაში მიმდინარე პოლიტიკურ მოვლენებს განიხილავს და წერს:
“დასავლურ პრესაში დღეს უკვე ღიად საუბრობენ, რომ “ზელენსკის ახლა შიდა პრობლემები აქვს” “აზოვისგან” სერიოზული მუქარები მოდის!
ამასწინათ, არესტოვიჩმა გაახმაურა, რომ “აზოვის” მებრძოლების ახლობები მის და მის ოჯახს განადგურებით და წამებით ემუქრებიან!
საქართველოში ორი “გმირი” – ზელენსკი და არსეტოვიჩი, ეს “მამაცი მეომრები ბოროტების წინააღმდეგ” ზუსტად მაგათნაირმა ნაბიჭვარმა და გონებადამთხვეულმა ხალხმა ”გმირებად” აქცია!
მაგრამ ისინი ისეთივე გმირები არიან, როგორც მათი ქართველი გონებადამთხვეულები!
ზელენსკი რომ რუსების გადასარჩენი იქნება – ეს ნაღდია!
“აზოვის” მებრძოლებმა დღეს მასიურად ტყვედ ჩაბარება დაიწყეს.
ვერავინ გასცილდება დონეცკის მხარეს: ფილტრაციის შემდეგ, თუ უკრაინის შეიარაღებული ძალების მებრძოლები აღმოჩნდებიან (გარდა ამ და მსგავსი ბატალიონების მებრძოლებისა), ისინი გაიცვლებიან რუს ტყვეებში!
“აზოვს” და აზოვისნაირებს სპეცმკურნალობის შემდეგ ფუნქცია მოეძებნება!
დონეცკის არაღიარებული რესპუბლიკა ვერ ჯდება ტყვეების მიმართ საერთაშორისო ნორმების ფარგლებში, ჯერ ერთი, ომი გამოცხადებული არ იყო და სხვა.
მოკლედ, მალე სიტუაცია შეიცვლება და რაც დავწერე, დააკვირდით!  ზელენსკი რუსების დახმარების გარეშე სიცოცხლეს ვერ შეინარჩუნებს!”-წერს გიორხელიძე.