ცირა და მამუკა ნაჭყებიები, როცა ცირას ჯანმრთელობის გაუარესების გამო  ესპანეთში წავიდნენ ბავშვები სამტრედიაში  ბებიასთან დატოვეს, ოჯახის მძიმე სოციალური ყოფა “სიკეთის ქალაქმა” გაავრცელა. 8 წლის გიორგი  ამბობდა, რომ ოღონდ კარგად იყოს და მშიერი დაძინებასაც ვისწავლიო.
დღეს გიორგიმ უკვე იცის, რომ დედა ცოცხალი აღარ არის. 34 წლის ახალგაზრდა ქალი  რომელიც ესპანეთში ონკოლოგიური სენის დასამარცხებლად ჩავიდა კორონავირუსმა იმსხვერპლა. ბავშვები ახლა . ესპანეთიდან მამის ჩამოსვლას ელოდებიან.  ის კი ამ დრომდე ესპანეთში კარანტინშია. ცირა ესპანეთში აკლდამაში დაკრძალეს. ოჯახს საქართველოს საელჩო  ვითარების დალაგების შემდეგ გადმოსვენებაში დახმარებას დაპირდა.
“კარანტინში ვარ და ვრჩები მითითებების ქვეშ. ზოგადად ქვეყანა კარანტინის რეჟიმშია. სიტყვებით ვერ გადმოგცემთ ჩემს მდგომარეობას. საელჩოს დახმარებით მივაღწიე იმას, რომ ცხედრის კრემაცია არ მოხდება. ამ სიტყვის გაგონებაც არ მინდა, მანადგურებს. ხელისუფლება დამპირდა, რომ დამეხმარება მერე ცხედრის გადმოსვენებაში, ამის იმედი მაქვს. ახლა სხვა გზა აღარ დამრჩა და ხელი მოვაწერე დოკუმენტს და აქ აკლდამაში დაასვენებენ. თქვენ არ იცით რა ჯოჯოხეთი გამოვიარე ეს დღეები. დაკრძალვაზე მისვლის საშუალება არ არის. ძალიან გამიჭირდება მის გარეშე.”-ამბობს მამუკა ნაჭყებია.