ხონის 2020 წლის ბიუჯეტის პროექტი 7 მილიონ 220 000 ლარითაა განსაზღვრული.
„თანხა ცენტრალური ტრანსფერემის მეშვეობით წლის განმავლობაში კიდევ გაიზრდება“ – ამის შესახებ ლევან ჩიხლაძე ხონის მერიის საფინანსო საბიუჯეტო სამსახურის ხელმძრვანელმა განაცხადა. 2020 წლის პრიორიტეტს სოციალური მიმართულება და ინფრასტრუქტურა წარმოადგენს. სოციალური მიმართულებით ბიუჯეტის პროექტში 1 066 000 ლარია გამოყოფილი.
ინფრასტრქტურისათვის კი 500 000 ლარია განსაზღვრული, თუმცა ტრანსფერებთან ერთად ინფრასქტრუტურისათვის 2020 წელს 5 მილიონი ლარი დაიხარჯება.
„შესყიდულია დაახლოებით 50-მდე პროექტი , შედეგად გეგმაშია სოფლებში შინა გზების, სკვერების მოწყობა, ბაგა-ბაღებისა , ად. შენობების რეაბილიტაცია, ასევე ურნების დადგმა, ქალაქის ცენტარლურ ქუჩებზე კი ეკო განათება დამონტაჟდება“-განაცხადა ლევან ჩიხლაძემ.”-განაცხადა ლევან ჩიხლაძემ.
2020 წელს დაგეგმილია ქალაქ ხონის ცენტრში მდებარე ბაღის რეაბილიტაცია . სამუშაოები აქ 2019 წელს უნდა დაწყებულიყო, თუმცა ხონის მერიის საფინანსო საბიუჯეტო სამსახურის ხელმძღვანელის ლევან ჩიხლაძის თქმით პროექტში ცვილებები შევიდა და მისი ღირებულება 800 000 ლარიდან 1 200 000-ლარამდე გაიზარდა. სამუშაოები 2020 წლის ბოლომდე უნდა დასრულდეს. გეგმაშია სევე ცენტრალური მოედნის რეაბილიტაცია რეკონსტრუქცია, რაც დაახლოებით 4-5 მილიონ ლარამდე დაჯდება განაცხადა ლევან ჩიხლაძემ.