“სამხრეთ ოსური მხარის წინადადებით პარასკევს გაიმართება ტექნიკური შეხვედრა რაიონში, სადაც ქართულმა პოლიციამ უკანონო პოსტი აღმართა”, – განაცხადა  ცხინვალის წარმომადგენელმა პოსტკონფლიქტურ საკითხებში, მურაჯ ჯიოევმა.
იგი  ქართული მხარეს სიტუაციის გამწვავებაში სდებს ბრალს  და ამბობს, რომ საქართველო  “სერიოზული დესტაბილიზაციის საფრთხეს ქმნის მთლიან რეგიონში”. ასევე ცდილობს პარალელი გაავლოს ს 2008 წლის აგვისტოს მოვლენებთან – ,,2008 წლის აგვისტოში ქართულ შეიარაღებულ აგრესიას ასევე წინ უძღვოდა, ქართული მხარის მიერ სამხედრო დანიშნულების ობიექტების მშენებლობები სამხრეთ ოსეთის ტერიტორიის მთელ პერიმეტრზე.”
ოსური მხარე აცხადებს, რომ ესკასლაციის შემთხვევაში  სამხრეთ ოსეთის ტერიტორიული მთლიანობის დასაცავად საპასუხო მოქმედებები იქნება გამოყენებული და “მთელი პასუხისმგებლობას შესაძლო შედეგებზე საქართველოს ხელისუფლებას და მის დასავლელ პარტნიორებს” დაეკისრება.
ქართულ და ოსურ მხარეებს შორის ტექნიკური შეხვედრა დღეს, 12 საათზე ჩორჩანას სიახლოვეს გაიმართება.