ნიკა მელიას მისამართით ხელისუფლებისა და ოპოზიცური პარტიების წარმომადგენლები სხვადასხვა ტიპის განცხადებებს აკეთებენ.
• ”ნიკა მელიას დირექტივები და ციხეში დაწერილი რაღაც აპრილის თეზისები საერთდ არ მაინტერესებს – რას დავუჭერთ მხარს და რას არ დავუჭერთ მხარს ამას ჩვენი პარტია გადავწყვეტთ” – ეს განცხადება ჟურნალისტებთან დეპუტატმა ალეკო ელისაშვილმა გააკეთა.
• ”გიორგი რურუა საპატიმროდან გამოვა. მე ვაპირებ, რომ მივიდე ნიკა მელიასთან საპატიმროში და ვესაუბრო მას შემდგომ ნაბიჯებზე, რადგან ჩემი ძალიან დიდი სურვილია, რომ აღდგომის დღესასწაულს ნიკაც საკუთარ სახლში და საკუთარ ოჯახთან შეხვდეს” – ამის შესახებ პოლიტიკოსმა სალომე სამადაშვილმა პარლამენტში, ოპოზიციონერ დეპუტატებთან ერთობლივ ბრიფინგზე განაცხადა. მისივე თქმით, იმედოვნებს, რომ შეთანხმების დოკუმენტს „ნაციონალური მოძრაობაც“ შეუერთდება
• პარლამენტის ყოფილი თავმჯდომარის არჩილ თალაკვაძის განცხადებით, ნიკა მელიას და მისი უფლებადამცველების განცხადება გირაოსთან დაკავშირებით არის სპეკულაცია და საზოგადოების შეცდომაში შეყვანა. როგორც თალაკვაძემ ჟურნალისტებთან აღნიშნა, ნიკა მელიას შემთხვევაში გირაოს გადახდა, აღნიშნულ საკითხს მხოლოდ ნაწილობრივ მოაგვარებს, რადგან გირაოს სანაცვლოდ ის დატოვებს საპატიმროს, თუმცა მის წინააღმდეგ სასამართლო პროცესი გაგრძელდება და საბოლოო გადაწყვეტილებას მოსამართლე მიიღებს. ამნისტიის შესახებ კანონი კი ამ პრობლემის საბოლოო გადაწყვეტის გზაა
შეგახსენებთ, რომ ნიკა მელია მიმართავს ოპოზიციიდან მათ, ვინც ხელი მოაწერა შარლ მიშელის დოკუმენტს.
“გაითხოვეთ ამნისტია, და ამ შემთხვევაში, მე, ნიკა მელია, ვიღებ სრულ პასუხისმგებლობას, დავთანხმდე ევროკავშირის მიერ შემოთავაზებულ გირაოს და ამ პირობით დავტოვო საპყრობილე, – ამის შესახებ „ნაციონალური მოძრაობის“ თავმჯდომარე ნიკა მელია სოციალურ ქსელში წერს