ლიტერატურული პრემია “ლიტერადან” გამომცემლობა “ინტელექტის” ყველა წიგნი მოხსნილია. ამის შესახებ გამომცემლობამ განაცხადა.
პრემიიდან მოხსნილ წიგნებს შორისაა:
რუსუდან რუხაძე, „სიყვარულის წონა“
გურამ პეტრიაშვილი, „კაცი და მისი უცნაური პიანინო“
რატი მუჯირი, „მ@ილები ავღანეთზე“,
ბექა ქურხული, „თვალდაკარგული ყივჩაღის ჩანაწერები ანუ დეშთი-ყიფჩაღი“
TORESA MOSSY, „ორდროშობანა“საბა სავანელი, „ბინიტა. გზა უკაცრიელი“ჯაბა ზარქუა, „ვაჟა-ფშაველას პირველი ჩიხი“ივა ფეზუაშვილი, „ბუნკერი”ნინო სადღობელაშვილი, „დაბადების დღე“თეონა დოლენჯაშვილი, „ჩიტი არ გამოფრინდება“ნათია გიორგაძე, „ხმის მატარებელი“თემურ ელიავა.
„საქანელა“ბელა ჩეკურიშვილი, „ნანას ცხენი” ბესიკ ხარანაული, „ეჰ, ბესარიონ“ბესიკ ხარანაული, „ბოლოშემართული შაშვი გრძნობას ვერ აგნებს“ეკა ქევანიშვილი, „ღარიბების ტრანსპორტი არსად გაჩერდება“ირმა შიოლაშვილი, „ოქტომბერი“გიორგი შონია, „რობოტების ყვავილები”ზვიად კვარაცხელია, „დარეკე! დაუბარე!“ელიზბარ ელიზბარაშვილი, „ქიმიური რე-აქციები“ვახტანგ ჯავახაძე, „გალაკტიონის გარეშე“ციცი გაბესკირია, „ჰეი, თქვენ, დემოკრატებო!
“ბესიკ გვაზავა, „ბიზნესის ჰუმანიზაცია“თეონა ჭანიშვილი, „ნისლებში და ნისლებს მიღმა“თეონა ჭანიშვილი, „ამბავი ლილე იროელისა“თეონა ჭანიშვილი, „ცხოველების კარ-მიდამო“თეონა ჭანიშვილი, „მანცხვარკარი“თაკო ბაქრაძე, „კაცი და მისი უცნაური პიანინო“თამაზ ჩხაიძე, „ვილაპარაკოთ. 33 ამბავი აფხაზეთზე“ნინო სამყურაშვილი, „ჯავშანი“ნანა აბულაძე, „აკუმი“დავით ქაშიაშვილი, „მორნიბიე კაჰ“ირინა ტაბაღუა, „ტელეფას ცხვარი“მიშა ანდღულაძე, „ნადგომი წყალი“თენგიზ პაჭკორია, „აჩქარებული პულსი”
თამარ არდიშვილი, „დიოფიტები“თინა ჭილაძე, „თამაზთან და ოთართან ერთად“ელენე კვირკველია, „წყვეტა“გუგა ჩხიკვაძე, „წითელი კლავიშები“გიორგი აბდუშელიშვილი, „წმინდა ლახვარი“საბა სავანელი, „კაცი წნეხის ქვეშ“კოკა წულაია, „გლდანის ციხის დღიური“