მთავრობა უცხოეთიდან საქართველოს მოქალაქეების სამშობლოში ეტაპობრივი დაბრუნების პროცესს განაგრძობს. დღეს შესრულდება რეისი ათენი-თბილისის მიმართულებით, 10 აპრილს ლარნაკა-თბილისი მიმართულებით, 12 აპრილს, თბილისი-ბერნილი-თბილისის მიმართულებით. ეს ის რეისებია, რომელიც უკვე დაანონსებული იყო და რომლებზეც ბილეთების გაყიდვა ორი დღით ადრე დაიწყება.
საგარეო უწყების ინფორმაციით, უცხოეთში მყოფი მოქალაქეების სამშობლოში ეტაპობრივი დაბრუნების მიზნით დაგეგმილია ფრენები ასევე: 14 აპრილი თბილისი-ამსტერდამი-თბილისი, 16 აპრილი – თბილისი-პარიზი-თბილისი, 18 აპრილი – თბილისი-თელავივი-თბილისი, 21 აპრილი – თბილისი-რომი-თბილისი, 24 აპრილი – თბილისი-ბარსელონა-თბილისი, 27 აპრილი – თბილისი-ვარშავა-თბილისი.
ავიარეისებს, სახელმწიფოს ხელშეწყობით, „ჯორჯიან ეარვეისი“ ასრულებს. ამ დროისთვის საქართველოში უკვე 5 000-მდე მოქალაქე დაბრუნდა.